21.2.12

Άνετη επικράτηση του Πανθρακικού και 2η θέση

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Πανθρακικός κέρδισε εύκολα με 2-0 την Αναγέννηση Επανομής και έπιασε τη Βέροια στη 2η θέση της βαθμολογίας της footballleague, μετά από 15 αγώνες.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5´ ο Μπαικαρά ύστερα από πάσα του Πόνσε έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη ο Πανθρακικός ήταν καλύτερος, είχε δοκάρι με τον Κοντογουλίδη στο 54´ και εννέα λεπτά αργότερα (63´) ο ίδιος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Η ομάδα της Κομοτηνής δεν απειλήθηκε καθόλου από την Επανομή και μάλιστα θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ στο 89´, όμως από το φάουλ του Μίγκα η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.